Alkohol a impotencja

747 0

Alkohol nie wpływa dobrze na organizm i jest w stanie wywołać szereg negatywnych skutków ubocznych. Dotyczy to także impotencji. Panowie w każdym wieku lubią sięgać po kieliszek czegoś mocniejszego, stanowi to niemalże tradycję w Polsce, aby przy sobocie uraczyć się jednym drinkiem, który w dalszej kolejności zmienia się w wypijanie całej butelki. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że w bardzo krótkim czasie można zauważyć negatywne skutki takiego postępowania. Kiedy regularnie sięga się po alkohol występuje zwiększone ciśnienie tętnicze oraz inne choroby, gdyż oddziałuje on na wiele narządów wewnętrznych, jak chociażby wątrobę.

Panowie nie zauważają wzwodu także w sytuacji, kiedy dostarczanie bodźców z ośrodkowego układu nerwowego do męskich narządów płciowych nie przebiega tak jak powinno. Sprawcą tych problemów może być właśnie alkohol, dzięki któremu włókna nerwowe zostają zniszczone bądź uszkodzone. W dalszej kolejności warto zdawać sobie sprawę z pojawiających się zaburzeń psychicznych, które także stanowią efekt spożywania zbyt dużych ilości alkoholu. Chodzi o to, że osoby, które piją zbyt wiele alkoholu nie zachowują się tak samo jak na trzeźwo, a w niektórych przypadkach mowa nawet o stałych zmianach osobowości, które nie ustępują w stanie trzeźwości. Kiedy impotencja oraz zaburzenia erekcji idą w parze widać u mężczyzny znaczne pogorszenie wyglądu, gdyż przestaje on dbać o to jak wygląda (niechlujny wygląd mu nie przeszkadza). W dalszej kolejności należy wspomnieć o braku rozpoznawania rzeczywistości zgodnie z prawdą, a do tego skupienie uwagi oraz koncentracja to prawdziwe wyzwanie.

Alkoholizm, który może być przyczyną zaburzeń wzwodu wpływa negatywnie także na relacje z partnerką. Oprócz tego, że musi ona zmagać się z pijanym oraz sięgającym zbyt często po napoje alkoholowe mężczyzną, to w łóżku nie zaznaje spełniania. Zaspokojenie potrzeb seksualnych kobiety jest bardzo ważne, gdyż w innym przypadku zacznie szukać ona innego źródła spełnienia.