Jak impotencja wpływa na życie partnerki?

990 0

Zaburzenia erekcji dotyczą nie tylko mężczyzny, który musi zmagać się z chorobą, ale niemalże w takim samym stopniu wpływają one na kobietę. Pierwsze trudności pojawiają się już w momencie, kiedy partnerka nie zostaje od razu poinformowana o początkowych objawach choroby. Mężczyzna zauważa, że erekcja bez cialis https://kamagra2020.pl/prod_cialis20.html nie zostaje osiągana już tak szybko jak wcześniej, mimo oczywistego podniecenia. W związku z tym zamiast szczerej rozmowy oraz próby uzyskania pomocy od specjalisty, zaczyna on unikać kontaktów seksualnych, czasem nawet obecności partnerki, żeby pod żadnym względem nie zauważyła ona jakichkolwiek zmian w wyglądzie, zachowaniu oraz samopoczuciu mężczyzny.

Na dłuższą metę impotencja nie może być ukrywana, czasem jednak dwoje ludzi tak bardzo zdąży się od siebie oddalić, że nie ma mowy o ratowaniu związku. To jednak najgorszy ze scenariuszy. Dobrze, żeby każdy impotent miał na uwadze, że w trakcie choroby cierpi nie tylko on, ale jego ukochana również. Co prawda kobiety nie dążą tak często do aktywności seksualnej jak mężczyźni, co wcale nie oznacza, że ich nie potrzebują. W trakcie intymności między dwojgiem partnerów okazywane są uczucia, a także pokazywane jest zainteresowanie i miłość. Uwaga oraz zainteresowanie są bardzo ważne przede wszystkim w przypadku związków długoletnich, gdzie pierwsze zauroczenie minęło wieki temu. Ludzie nie poddają się jednak, wprowadzają interesujące gadżety do sypialni, zmieniają pozycje oraz sprawiają, że nie jest im ze sobą nudno nawet pomimo jednego partnera przez tyle lat.

Kiedy więc mężczyzna nieoczekiwanie odsuwa się od kobiety i przestaje dążyć do zbliżeń zapala się jej w głowie czerwona lampka. Nie chce ona podejrzewać od razu najgorszego, ale wizja innej kobiety u boku ukochanego sprawia, że nie jest ona w stanie normalnie funkcjonować. Wpływa to na jej poczucie własnej wartości, samopoczucie, a wielokrotnie również i stan zdrowia. Prawda jest oczywiście inna, to impotencja powoduje swego rodzaju chłód, jednakże partnerka nie ma o tym pojęcia i szuka winy w swojej osobie.